Promax Seat Tube Clamp Quick Release Alloy
Description
Promax line of cockpit products are not only affordable but also perform at a very high level, 31.8MM Cold Forged Black Packed On Promax Card
- Seatclamp 31.8 mm
- With Quick Release Lever
- AXLe 6 mm
- Cold Forged Alloy
- Black
- With Promax Imprint
- En Approved (En 14766)
- Netweight 39 G
Specifications
| SKU | 250865 |
| Barcode # | 9324182503397 |
| Brand | The Bicycle Depot |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.310m |
| Shipping Height | 0.410m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.000400000m3 |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought ...
$6.00
or 4 payments of $1.50 with
Info
Pump Mini 2 Stage With Bracket Fits Presta/Schrader Valves Via Velo Brand
$29.50 $19.95
or 4 payments of $4.99 with
Info
Wire Bike Basket Suit Rear Carrier Clamp Attachment with Handle
More From This Category
$25.00
or 4 payments of $6.25 with
Info
Wheels Manufacturing Derailleur Hanger DH76/100
$9.00
or 4 payments of $2.25 with
Info
Mighty Rim Tape Self-Adhesive 16Mm Red
$29.00
or 4 payments of $7.25 with
Info
Velo Saddle BMX, 120mm x 265mm, Vinyl Top, BLACK.
$70.00
or 4 payments of $17.50 with
Info
Wheels Manufacturing Derailleur Hanger DH148
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
Pump Floor Hp Alloy 160Psi W/ Guage Polished 5-In-1 Patented Pump Head Via Velo Brand
$15.00
or 4 payments of $3.75 with
Info
Freewheel 6 Speed 14-28T Index Hg Copy Black
$65.00
or 4 payments of $16.25 with
Info



