Bicycle Trans-X Stand Alloy For Rear Stay Black
Description
TranzX has been bringing unique and affordable cycling products to market for more than 20 years, using only the finest alloys, Rear Axle Adjustable 24/26/28inch Black.
Kickstand
Alloy
Black
Adjustable In Length For 24-28
Min. L= 33 cm
H = 14.5 cm
W = 30 cm
Max. L= 37 cm
H = 17.5 cm
W = 33 cm
The Clamps Are Rubbercoated
Additionally Attached Some Rubber Pads For The Clamps
Thickness Of The Counterplate 2
6 mm
All Bolts Made Of Stainless Steel
With Rubberfoot
Plate Extended To 90mm
Specifications
| SKU | 430745 |
| Barcode # | 9324184200249 |
| Brand | TranzX |
| Shipping Weight | 0.1560kg |
| Shipping Width | 0.360m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Shipping Cubic | 0.000624000m3 |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
$25.00 $12.95
or 4 payments of $3.24 with
Info
Kickstand Centre Mount Alloy suit 20-28 inch Black
$10.00
or 4 payments of $2.50 with
Info
Bicycle Ventura Stand Alloy Fit Behind Bb Adjustable Silver
$20.00
or 4 payments of $5.00 with
Info
Bicycle Trans-X Stand Alloy For Rear Stay Silver
$20.00
or 4 payments of $5.00 with
Info
Bicycle Trans-X Stand Alloy For Rear Stay Black
$29.95 $19.95
or 4 payments of $4.99 with
Info
