Bicycle Chain 1/2X3/32X116L 7-14-21sp W/Quick Connector CT830 Dark Silver/Brown
Description
The Bicycle Depot cockpit products are a great value to spruce up your current bike.
The Bicycle Depot 116 Link Bicycle Chain for 7-14-21 Speed bikes can get your bike running smooth.
The chain includes a connection link for quick installation.
Product Name : P7003
Product Category : 7 SPEED SERIES
Product Intro :
- Value for Money
- With Quick Snap-On Connecting Link CT-830
- Forging pin and wear-resisting surface treatment to increase chain durability.
Size: 1/2"x3/32"
Pin Length: 7.30mm
Color of Plates(outer/lnner):Dark Silver/Brown
Speed of Sprocket: 7
Compatibility: SHIMANO system compatible
Specifications
| SKU | 302175 |
| Barcode # | 9324183021753 |
| Brand | The Bicycle Depot |
| Shipping Weight | 0.3230kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.060m |
| Shipping Cubic | 0.000120000m3 |
| Unit Of Measure | Each |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
$75.00
or 4 payments of $18.75 with
Info
Chain Shimano CN-6600 10-Speed for Triple Chainrings
$65.00
or 4 payments of $16.25 with
Info
Chain Shimano CN-6701 10-Speed
$17.50 $6.95
or 4 payments of $1.74 with
Info
Bicycle Chain 1/2X3/32X116L 6-12-18sp W/Quick Connector CT830 Brown/Dark Silver
$15.00 $6.95
or 4 payments of $1.74 with
Info
Bicycle Chain 1/2X1/8X116L Single Speed W/CT-840 Spring-Clip Connector Dark Blue
$19.95 $8.99
or 4 payments of $2.25 with
Info
Bicycle Chain 1/2x3/32x116L 8-16-24 sp.W/Quick Connector CT830 Dark Silver/Brown
$35.50
or 4 payments of $8.88 with
Info
Chain Shimano CN-HG601-11 11 Speed 116 Links With Quick Link
$70.00
or 4 payments of $17.50 with
Info
Chain Campagnolo Record 9-Speed
$65.00 $50.00
or 4 payments of $12.50 with
Info


