Zoom Stem Ahead Alloy 90Mm
Description
Zoom cockpit products are the world renowned for their price to weight ratio, 1-1/8 90MM 25.4MM 40 Degrees Black With Silver Clamp.
Ahead-Stem 1.1/8 90 mm 40 degree Melt Forged Alloy Matt Black With Shiney Silver Clamp Stack Height 41 mm With Knurlings With Zoom Netweight 230 G With Chrome Bolts
Specifications
| SKU | 404235 |
| Barcode # | 9324184038644 |
| Brand | The Bicycle Depot |
| Shipping Weight | 0.1030kg |
| Shipping Width | 0.360m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Shipping Cubic | 0.000412000m3 |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought ...
$25.00
or 4 payments of $6.25 with
Info
Derailleur Pulley Wheels Bikelane 11t
More From This Category
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
Bar Ends PRO Anatomic Ergo Black
$75.00
or 4 payments of $18.75 with
Info
Handlebar Road PRO LT Compact 31.8x44cm
$85.00
or 4 payments of $21.25 with
Info

