Bottom Bracket SRAM Pressfit GXP BB92 MTB
TV006415033020
Description
Bottom Bracket SRAM Pressfit GXP BB92 MTB
-
PressFit cuts weight
-
Easier installation by allowing you to press the bearing cups into the frame
-
GXP® compatible
-
Easy installation
Specifications
| SKU | 210000000261 |
| Barcode # | 710845622045 |
| Brand | SRAM |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.241m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.343m |
| Shipping Cubic | 0.008300000m3 |
| Unit Of Measure | EACH |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought ...
$80.00
or 4 payments of $20.00 with
Info
Tyre Mitas Kratos Textra 27.5x2.25 Tubeless
More From This Category
$59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
Shimano Saint Bottom Bracket SM-BB71-41C 104.5/107mm Press-Fit
$79.00
or 4 payments of $19.75 with
Info
Shimano XTR Bottom Bracket SM-BB94-41A 89.5/92mm Press-Fit
$119.00
or 4 payments of $29.75 with
Info
Bottom Bracket SRAM BBPF30 PressFit
$90.00
or 4 payments of $22.50 with
Info
Bottom Bracket SRAM DUB Pressfit BB92 MTB 89/92mm
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
PRO Hollowtech II Bottom Bracket Tool
$89.00
or 4 payments of $22.25 with
Info
Shimano Dura-Ace Bottom Bracket SM-BB9000 68mm Threaded
$89.00
or 4 payments of $22.25 with
Info



