Campagnolo Veloce 10-Speed Front Derailleur Braze-On Black
FD11-VLB2B
Description
Campagnolo Veloce 10-Speed Front Derailleur Braze-On Black
Made-in-Italy quality. This genuine Campagnolo Veloce front derailleur is for 2x10 drivetrain, and is a braze-on, so requires suitable frame fittings or a clamp-on front derailleur mount.
Specifications
| SKU | 210000000895 |
| Barcode # | 8033874116616 |
| Brand | CAMPAGNOLO |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.241m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.343m |
| Shipping Cubic | 0.684000000m3 |
| Unit Of Measure | EACH |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought ...
$15.00
or 4 payments of $3.75 with
Info
Ventura Rear Mudguard 20-28Inch Plastic With Extension
More From This Category
$60.00
or 4 payments of $15.00 with
Info
Wheels Manufacturing Derailleur Hanger DH20
$135.00
or 4 payments of $33.75 with
Info
SRAM Rear Derailleur GX Type 2.1 2x10-Speed Medium Cage
$55.00
or 4 payments of $13.75 with
Info
Wheels Manufacturing Derailleur Hanger DH79
$50.00
or 4 payments of $12.50 with
Info
Wheels Manufacturing Derailleur Hanger DH02
$89.00 $69.00
or 4 payments of $17.25 with
Info
Shimano Deore Shadow RD-M5100-SGS 1x11 Rear Derailleur
$85.00
or 4 payments of $21.25 with
Info
Shimano Front Derailleur FD-R770 10-Speed 31.8 Clamp for Flat-Bar Shifter To Roa
$65.00
or 4 payments of $16.25 with
Info
Wheels Manufacturing Derailleur Hanger DH266
$75.00
or 4 payments of $18.75 with
Info



