Chain Shimano CN-4601 10-Speed
ECN4601116
Description
Chain Shimano CN-4601 10-Speed
The Shimano CN-4601 chain is compatible with 10-speed road drivetrains. Joining pin included.
Who is this product for? You have 10 cogs on your rear wheel.
The Bicycle Depot Technical Top Tip: While this chain can be joined using the supplied pin, you might consider using a 'click-link' joining link. Note: This chain is not suitable for Campagnolo equipped bikes!
- New shaped outer plate Super narrow HG chain for 10-speed
- 116 Links
Specifications
| SKU | 210000000598 |
| Barcode # | 4524667856191 |
| Brand | SHIMANO |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.241m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.343m |
| Shipping Cubic | 0.008000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought ...
$249.00 $199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Prodigee ICON Front Bicycle Baby Seat
More From This Category
$55.00
or 4 payments of $13.75 with
Info
Chain SRAM PC 1130 11-Speed
$29.00 $16.95
or 4 payments of $4.24 with
Info
Bicycle Chain 1/2x11/128x116L 9-18-27 speed W/Quick Connector CT820-9S Silver/Dark Silver
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
Chain Shimano CN-HG71 6/7/8 Speed
$135.00
or 4 payments of $33.75 with
Info
Chain Shimano CN-M9100 XTR 12-Speed 126 Links (With Quick-Link)
$85.00 $70.00
or 4 payments of $17.50 with
Info
Chain Shimano CN-M8100 12-Speed Xt 138 Links W/Quick Link
$49.00 $26.95
or 4 payments of $6.74 with
Info
Bicycle Chain 1/2x11/128x116L 10-20-30 speed W/Quick Connector CT820-10S Silver/Silver
$95.00
or 4 payments of $23.75 with
Info
Chain Shimano CN-HG901-11 11-Speed (With Quick-Link)
$17.50 $6.95
or 4 payments of $1.74 with
Info


