Chainring Shimano FC-R7000 Shimano 11-Speed 36T
Y1WV36000
Description
Chainring Shimano FC-R7000 Shimano 11-Speed 36T
-
Front chainring type: Double
-
Chainring 36T-MT (for 52-36T, Black)
|
MODEL NO
|
WP-Y1WV36000
|
|---|---|
|
SERIES
|
SHIMANO 105 R7000 Series
|
|
Chain Ring Type
|
36T
|
|
Speed
|
11-speed
|
Specifications
| SKU | 210000002584 |
| Barcode # | 4550170468187 |
| Brand | SHIMANO |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.241m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.343m |
| Shipping Cubic | 0.008300000m3 |
| Unit Of Measure | EACH |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought ...
$15.00
or 4 payments of $3.75 with
Info
M-Wave Rotterdam Shoulder Frame Bag
$15.00
or 4 payments of $3.75 with
Info
Brake Cable Inner Shimano Tandem Road 3500mm Stainless
More From This Category
$25.00
or 4 payments of $6.25 with
Info
Chainring Shimano FC-R7000 Shimano 11-Speed 39T
$35.00
or 4 payments of $8.75 with
Info
Chainring Shimano FC-5800 11-Speed 39T for 53-39T Black
$75.00
or 4 payments of $18.75 with
Info
Chainring SRAM Red 11-Speed 34T Yaw
$225.01
or 4 payments of $56.25 with
Info
Chainring Shimano FC-6800 11-Speed 50T For 50-34T
$35.00
or 4 payments of $8.75 with
Info
Chainring Shimano FC-5800 11-Speed 36T Black
$35.00
or 4 payments of $8.75 with
Info
Chainring Shimano FC-5800 11-Speed 34T for 50-34T Silver
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
Chainring Shimano FC-6800 11-Speed 34T for 50-34T
$145.00
or 4 payments of $36.25 with
Info

