Lock U-Shackle with Two Keys & New Bracket BK005 166mm x 320mm Black
Rated 2/5 based on 1 reviews.Description
Ensure your bike remains right where you left it with The Bicycle Depot Bike U-Lock!
Lock U-Shackle
This durable steel lock features a tough plastic cover and a 15mm shackle.
The keyhole includes a dust cap for continued use.
The U-Lock comes complete with 2 keys with New Style Bracket
- with New bracket BK005 and Dust Cover
- increased security through square shape
- Ø 15 mm shackle thickness
- outer size: 166 x 320 mm
- inner size: 106 x 188 mm
- many different computer-designed key variants
- With 2 Pcs Computer Key
Specifications
| SKU | 234040 |
| Barcode # | 9324182340404 |
| Brand | The Bicycle Depot |
| Shipping Weight | 1.4000kg |
| Shipping Width | 0.330m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.003960000m3 |
| Unit Of Measure | Each |
Reviews
Worst product
By: Nick on 2 February 2023I order these U-Lock online which came today the package was opened and there was no instruction in the package how am I meant to put my lock on my scooter?
(2)
Others Also Bought ...
$35.00 $20.00
or 4 payments of $5.00 with
Info
Had Smart Multifunctional Headwear Leaves Green Green
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
Bottom Bracket BB-UN300 73x113mm (Crank bolts NOT included)
$720.00 $399.00
or 4 payments of $99.75 with
Info
Apollo Trace 10 Men's & Women's
More From This Category
$10.00
or 4 payments of $2.50 with
Info
Bike Lock Chain 6Mmx1000Mm With Two Keys Bulk Packed In Polybag
$14.00 $6.99
or 4 payments of $1.75 with
Info
Bike Cable Lock Combo 4 Digit 12Mmx550Mm Silicon Coated Cable Via Velo Brand
$6.00
or 4 payments of $1.50 with
Info
Bike Lock Cable Spiral 10Mmx750Mm W/ 2 Keys Blue In-Guage Brand
$13.00
or 4 payments of $3.25 with
Info
M-Wave Bike Lock Cable Spiral with Key and Clip-On Bracket For Seatpost
$6.00
or 4 payments of $1.50 with
Info
Pad Lock- Wordlock Resettable Word Combination Black/Silver/Pink
$10.00
or 4 payments of $2.50 with
Info
Bike Lock Chain 6Mmx1200Mm With Two Keys Bulk Packed In Polybag
$6.00
or 4 payments of $1.50 with
Info


