Bottom Bracket BB-UN300 73x113mm (Crank bolts NOT included)
EBBUN300C13X
Description
Bottom Bracket Shimano BB-UN300 73x113mm (Crank bolts NOT included)
|
MODEL NO
|
BB-UN300
|
|---|---|
|
SERIES
|
TOURNEY A070 Series
|
|
Remarks
|
Crank arm fixing bolts NOT included
|
|
Structure|Standard
|
✔
|
|
Spindle|Square type |
✔ |
|---|
Specifications
| SKU | 210000002472 |
| Barcode # | 4550170619213 |
| Brand | SHIMANO |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.241m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.343m |
| Shipping Cubic | 0.008300000m3 |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought ...
$69.00
or 4 payments of $17.25 with
Info
M-Wave Cycling Backpack Multi Function 2 In 1
$220.00
or 4 payments of $55.00 with
Info
Promax Inner Brake Cables Stainless Suit Mtb
$35.00 $20.00
or 4 payments of $5.00 with
Info
Had Smart Multifunctional Headwear Leaves Green Green
More From This Category
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
Bottom Bracket Shimano Octalink BB-ES300 68x121mm
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
PRO Hollowtech II Bottom Bracket Tool
$89.00
or 4 payments of $22.25 with
Info
Shimano Dura-Ace Bottom Bracket SM-BB9000 68mm Threaded
$119.00
or 4 payments of $29.75 with
Info
Bottom Bracket SRAM BBPF30 PressFit
$40.00
or 4 payments of $10.00 with
Info
Bottom Bracket Shimano BB-UN300 68x110
$90.00
or 4 payments of $22.50 with
Info
Bottom Bracket SRAM DUB Pressfit BB92 MTB 89/92mm
$79.00
or 4 payments of $19.75 with
Info
Shimano XTR Bottom Bracket SM-BB94-41A 89.5/92mm Press-Fit
$40.00
or 4 payments of $10.00 with
Info


