Bottom Bracket Campagnolo Chorus 71x102mm (Italian)
CAM BB CH 102IT
Description
Bottom Bracket Campagnolo Chorus 71x102mm (Italian)
Genuine Campagnolo replacement part for older dual chainring cranksets and 'Italian' bottom bracket frame shell. If unsure, seek assistance from a Campagnolo-speaking professional bicycle mechanic.
Specifications
| SKU | 210000000192 |
| Barcode # | 8032484330214 |
| Brand | CAMPAGNOLO |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.241m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.343m |
| Shipping Cubic | 0.008300000m3 |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought ...
$40.00
or 4 payments of $10.00 with
Info
Bottom Bracket Shimano BB-UN300 68x117.5mm (Crank bolts NOT included)
More From This Category
$90.00
or 4 payments of $22.50 with
Info
Bottom Bracket SRAM DUB Pressfit BB92 MTB 89/92mm
$89.00
or 4 payments of $22.25 with
Info
Shimano Dura-Ace Bottom Bracket SM-BB9000 68mm Threaded
$40.00
or 4 payments of $10.00 with
Info
Bottom Bracket Shimano BB-UN300 68x107mm (Crank bolts NOT included)
$40.00
or 4 payments of $10.00 with
Info
Bottom Bracket Shimano BB-UN300 68x110
$40.00
or 4 payments of $10.00 with
Info
Bottom Bracket Shimano BB-UN300 68x117.5mm (Crank bolts NOT included)
$79.00
or 4 payments of $19.75 with
Info
Shimano Dura-Ace Bottom Bracket BB-R9100 70mm Threaded
$89.00
or 4 payments of $22.25 with
Info
Shimano Dura-Ace Bottom Bracket SM-BB92-41B 86.5mm Press-Fit
$109.00
or 4 payments of $27.25 with
Info
