Bottom Bracket Shimano BB-UN55 73x107mm
EBBUN55C07
Description
Bottom Bracket Shimano BB-UN55 73x107
Specifications
| SKU | 210000000222 |
| Barcode # | 4524667778721 |
| Brand | SHIMANO |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.241m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.343m |
| Shipping Cubic | 0.008300000m3 |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought ...
$13.00
or 4 payments of $3.25 with
Info
Promax Seat Tube Clamp Quick Release Alloy
$29.50 $19.95
or 4 payments of $4.99 with
Info
Wire Bike Basket Suit Rear Carrier Clamp Attachment with Handle
More From This Category
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
Bottom Bracket Shimano BB-RS500 Tiagra 68mm BSA/English
$120.00
or 4 payments of $30.00 with
Info
Bottom Bracket SRAM DUB PF30 PressFit 68mm Road Wide
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
Bottom Bracket BB-UN300 73x113mm (Crank bolts NOT included)
$90.00
or 4 payments of $22.50 with
Info
Bottom Bracket SRAM DUB Pressfit BB92 MTB 89/92mm
$59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
Shimano Saint Bottom Bracket SM-BB71-41C 104.5/107mm Press-Fit
$89.00
or 4 payments of $22.25 with
Info
Shimano Dura-Ace Bottom Bracket SM-BB92-41B 86.5mm Press-Fit
$79.00
or 4 payments of $19.75 with
Info
Shimano XTR Bottom Bracket SM-BB93 68/73mm Threaded
$40.00
or 4 payments of $10.00 with
Info

