Bottom Bracket Shimano BB-UN300 68x118
EBBUN300B18X
Description
Bottom Bracket Shimano BB-UN300 68x110 (Crank bolts NOT included)
|
MODEL NO
|
BB-UN300
|
|---|---|
|
SERIES
|
TOURNEY A070 Series
|
|
Remarks
|
Crank arm fixing bolts NOT included
|
|
Structure|Standard
|
✔
|
|
Spindle|Square type
|
✔
|
|---|
Specifications
| SKU | 210000000215 |
| Barcode # | 4550170619237 |
| Brand | SHIMANO |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.241m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.343m |
| Shipping Cubic | 0.008300000m3 |
| Unit Of Measure | EACH |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought ...
$229.00
or 4 payments of $57.25 with
Info
M-Wave Bag Rear Pannier Waterproof Montreal
$199.00 $99.00
or 4 payments of $24.75 with
Info
M-Wave Action Camera Mini Digital Video/Photo- Resolution 5 Megapixel- Full Hd 1080P
More From This Category
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
PRO Hollowtech II Bottom Bracket Tool
$59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
Shimano Saint Bottom Bracket SM-BB71-41C 104.5/107mm Press-Fit
$119.00
or 4 payments of $29.75 with
Info
Bottom Bracket SRAM BBPF30 PressFit
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
Bottom Bracket Shimano BB-UN55 73x107mm
$90.00
or 4 payments of $22.50 with
Info
Bottom Bracket SRAM DUB Pressfit BB92 MTB 89/92mm
$89.00
or 4 payments of $22.25 with
Info
Shimano Dura-Ace Bottom Bracket SM-BB92-41B 86.5mm Press-Fit
$109.00
or 4 payments of $27.25 with
Info
Bottom Bracket SRAM DUB PF30 PressFit 86.5mm Road
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info


