Pedals MTB Alloy 9/16 Inch
Description
Our Quality Pedals offer stable footing for both leisurely and aggressive riders.
- Mtb Pedal
- Aluminium Body
- Silver
- Black Aluminium Cage
- Oem 9/16
Specifications
| SKU | 311049 |
| Barcode # | 9324183000062 |
| Brand | The Bicycle Depot |
| Shipping Weight | 0.1780kg |
| Shipping Width | 0.360m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Shipping Cubic | 0.000712000m3 |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought ...
$69.00 $29.95
or 4 payments of $7.49 with
Info
M-Wave F 720 Folding Foldable Bicycle Key Lock 72cm
$27.50 $21.95
or 4 payments of $5.49 with
Info
Wire Bike Basket Front or Rear with Hanging Hooks
More From This Category
$149.00 $109.00
or 4 payments of $27.25 with
Info
Pedals Shimano GR500 Flat Platform Black
$15.95 $6.95
or 4 payments of $1.74 with
Info
Pedals Non Slip Ball Bearing 9/16 Inch
$39.00 $19.95
or 4 payments of $4.99 with
Info
Pedals BMX Alloy 9/16 Axle with Replaceable Pins
$16.50
or 4 payments of $4.12 with
Info
Pedals MTB Polypropylene (PP) 1/2" Axle (Toe Clip Attachable)
$29.95 $24.95
or 4 payments of $6.24 with
Info
Pedals Alloy Wide Body Platform 1/2" Cr-Mo Axle BMX with AS Reflectors Silver
$29.95 $9.00
or 4 payments of $2.25 with
Info
Pedals Non Slip Ball Bearing 9/16 Inch Alloy
$89.00 $35.00
or 4 payments of $8.75 with
Info

