Pedals Non Slip Ball Bearing 9/16 Inch
Description
Our Quality Pedals offer stable footing for both leisurely and aggressive riders.
- Non Slip Pedal
- Platform 93 X 74 mm
- Black Body And Black Rubber
- With Ball Bearing
- With Reflector
- With German Approval No. K-327
- 2-Face AXLe Steel
- With Dustcap
Specifications
| SKU | 311011 |
| Barcode # | 9324182700291 |
| Brand | The Bicycle Depot |
| Shipping Weight | 0.1820kg |
| Shipping Width | 0.360m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Shipping Cubic | 0.000728000m3 |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought ...
$49.00 $19.95
or 4 payments of $4.99 with
Info
TBD Bike TUBE 27 x 1-1/4 40mm Schrader (STANDARD VALVE) Pack of 5 TUBEs
$40.00
or 4 payments of $10.00 with
Info
Bottom Bracket Shimano BB-UN300 68x107mm (Crank bolts NOT included)
More From This Category
$16.50
or 4 payments of $4.12 with
Info
Pedals MTB Polypropylene (PP) 1/2" Axle (Toe Clip Attachable)
$15.00 $9.95
or 4 payments of $2.49 with
Info
Pedals Kids 1/2" Axle for 12-16 inch Bikes Black
$24.95
or 4 payments of $6.24 with
Info
Pedals MTB Polypropylene (PP) 9/16" Axle w/Toe Clip and Strap (Attached)
$89.00 $39.00
or 4 payments of $9.75 with
Info
Exustar Pedals Half Clipless Alloy Suits Shimano Cleats
$15.95 $6.95
or 4 payments of $1.74 with
Info
Pedals Non Slip Ball Bearing 9/16 Inch
$39.00 $19.95
or 4 payments of $4.99 with
Info
Pedals BMX Alloy 9/16 Axle with Replaceable Pins
$69.00 $29.00
or 4 payments of $7.25 with
Info
M-Wave Pedals Half Clipless Alloy Suits Shimano Cleats
$15.00 $9.95
or 4 payments of $2.49 with
Info

