Promax Inner Brake Cables Stainless Suit Mtb
Description
Promax Cables provide superior stop and shifting power, 2000X1.5MM With Drum Nipple 100 Pieces Promax Display Box.
Inner Cable For MTB Brakes
Stainless
For Brake Lever
2000 X 1.5 mm
Nipple 7 X 6 mm
Other Side With Electric Remelted End
The Cables Greased The Reel-Core Made Of Plastic
Specifications
| SKU | 372079 |
| Barcode # | 9324183617406 |
| Brand | The Bicycle Depot |
| Shipping Weight | 2.2590kg |
| Shipping Width | 0.310m |
| Shipping Height | 0.410m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.009036000m3 |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought ...
$16.00
or 4 payments of $4.00 with
Info
Ventura Computer Cycle Ventura 6 Functions
More From This Category
$3.00
or 4 payments of $0.75 with
Info
Promax Cable And Outer Casing Brake
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
Brake Levers Shimano Alivio BL-T4000 For V-Brake Black
$25.00
or 4 payments of $6.25 with
Info
Brake Pads Shimano Dura-Ace R55C4 (For alloy rims) 2 Pairs
$5.00
or 4 payments of $1.25 with
Info
Promax Brakeshoe Replacement Rubbers Pair
$90.00
or 4 payments of $22.50 with
Info
Promax Outer Casing For Brake Cables 2P Teflon For 1.6-2.0MM Brake 30M Roll In Display Box.
$38.01
or 4 payments of $9.50 with
Info

