Shimano Derailleur Rear RD-4601-GS 10-Speed Long Cage
IRD4601GS
Description
Shimano Derailleur Rear RD-4601-GS 10-Speed Long Cage
-
Compatible for triple crankset 30T
-
Max low sprocket: 30T (Front triple), 32T (Front double)
-
Total capacity: 40T (Front triple), 37T (Front double)
Specifications
| SKU | 210000000939 |
| Barcode # | 4524667311034 |
| Brand | SHIMANO |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.241m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.343m |
| Shipping Cubic | 0.008300000m3 |
| Unit Of Measure | EACH |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
$60.00
or 4 payments of $15.00 with
Info
Wheels Manufacturing Derailleur Hanger DH23
$135.00
or 4 payments of $33.75 with
Info
Shimano Rear Derailleur RD-R7000-SS 11-Speed Short Cage Black
$85.00
or 4 payments of $21.25 with
Info
Wheels Manufacturing Derailleur Hanger DH420
$60.00
or 4 payments of $15.00 with
Info
Wheels Manufacturing Derailleur Hanger DH164
$75.00
or 4 payments of $18.75 with
Info
Wheels Manufacturing Derailleur Hanger DH21
$65.00
or 4 payments of $16.25 with
Info
Wheels Manufacturing Derailleur Hanger DH58
$65.00
or 4 payments of $16.25 with
Info
Wheels Manufacturing Derailleur Hanger DH15
$70.00
or 4 payments of $17.50 with
Info

