Shimano Disc Brake Mount Adaptor 160mm Rear Flat Mount
ISMMAR160DDB
Description
Shimano Disc Brake Mount Adaptor 160mm Rear Flat Mount
* Genuine Shimano 'Made-in-Japan' component
* Adaptor for flat-mount caliper with 160mm rotor
Specifications
| SKU | 210000002705 |
| Barcode # | 4550170168568 |
| Brand | SHIMANO |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.241m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.343m |
| Shipping Cubic | 0.008300000m3 |
| Unit Of Measure | EACH |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
$89.00
or 4 payments of $22.25 with
Info
Shimano Deore XT Disc Rotor SM-RT76 160mm
$55.00
or 4 payments of $13.75 with
Info
Shimano Disc Brake Pads N03A-RF Resin With Fins (1 Pair)
$65.00
or 4 payments of $16.25 with
Info
Brake Caliper Front Shimano Tiagra BR-4700
$95.00
or 4 payments of $23.75 with
Info
Disc Brake Rotor Shimano SM-RT86 XT Ice-Tech 6-Bolt 180mm
$30.00
or 4 payments of $7.50 with
Info
Disc Brake Pads Shimano K05Ti Resin
$25.00
or 4 payments of $6.25 with
Info
Shimano Disc Brake Pads BR-MT400 B03S Resin (1 Pair)
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
Brake Hose Shimano BH59 Straight Connect 1700mm Black
$15.00
or 4 payments of $3.75 with
Info
