Shimano Disc Brake Pads BR-MT400 B03S Resin (1 Pair)
EBPB03SRESINA
Description
Shimano Disc Brake Pads BR-MT400 B03S Resin (1 Pair)
Specifications
| SKU | 210000002783 |
| Barcode # | 4550170900700 |
| Brand | SHIMANO |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.241m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.343m |
| Shipping Cubic | 0.008300000m3 |
| Unit Of Measure | EACH |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought ...
$15.95 $6.95
or 4 payments of $1.74 with
Info
Pedals Non Slip Ball Bearing 9/16 Inch
$40.00
or 4 payments of $10.00 with
Info
Bottom Bracket Shimano BB-UN300 68x107mm (Crank bolts NOT included)
More From This Category
$22.00
or 4 payments of $5.50 with
Info
Shimano Disc Brake Pads L05A-RF Resin With Fins (1 Pair)
$30.00
or 4 payments of $7.50 with
Info
Brake Pads Koolstop Pro Max 4mm/4mm 2010 KS-D721
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
Brake Levers Shimano Alivio BL-T4000 For V-Brake Black
$30.00
or 4 payments of $7.50 with
Info
Disc Brake Pads Shimano K05Ti Resin
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info

