Shimano Front Derailleur Saint FD-M805 Low-Clamp 34.9
IFDM805
Description
Shimano Front Derailleur Saint FD-M805 Low-Clamp 34.9mm
* Genuine NOS (New Old Stock) Shimano replacement part
* A little dusty, but has never been on a bike!
* If you need it you know what it is, and there is one only in stock!
* Not in original packaging
Specifications
| SKU | 210000000926 |
| Barcode # | 9324188810109 |
| Brand | SHIMANO |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.241m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.343m |
| Shipping Cubic | 0.008300000m3 |
| Unit Of Measure | EACH |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
$135.00
or 4 payments of $33.75 with
Info
SRAM Rear Derailleur GX Type 2.1 2x10-Speed Medium Cage
$60.00
or 4 payments of $15.00 with
Info
Wheels Manufacturing Derailleur Hanger DH116
$55.00
or 4 payments of $13.75 with
Info
Wheels Manufacturing Derailleur Hanger DH70
$89.00 $69.00
or 4 payments of $17.25 with
Info
Shimano Deore Shadow RD-M5100-SGS 1x11 Rear Derailleur
$70.00
or 4 payments of $17.50 with
Info
Wheels Manufacturing Derailleur Hanger DH91
$199.00
or 4 payments of $49.75 with
Info
Shimano Deore XT Rear Derailleur RD-M786 Shadow+ Long Cage 10-speed - Black
$75.00
or 4 payments of $18.75 with
Info
Wheels Manufacturing Derailleur Hanger DH321
$125.00
or 4 payments of $31.25 with
Info

