Tyre Mitas Flash Stopthorn 700x35
10951316
Description
Tyre Mitas Flash Stopthorn 700x35
abrasion. 3-times longer service life in comparison to Basic compound. It is stable and lasting even under extreme conditions (high loading, high and low temperature, heavy and broken terrain)
Specifications
| SKU | 210000002212 |
| Barcode # | 8593375518949 |
| Brand | MITAS |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.241m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.343m |
| Shipping Cubic | 0.008300000m3 |
| Unit Of Measure | EACH |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought ...
$55.00
or 4 payments of $13.75 with
Info
Shimano Disc Brake Pads N03A-RF Resin With Fins (1 Pair)
More From This Category
$39.95
or 4 payments of $9.99 with
Info
Khe Bmx Bike Tyre Premium Mac1.5 Black, 20"X2.0" Street
$35.00
or 4 payments of $8.75 with
Info
Tyre Mitas Speedo LT 20x1.9 Folding
$35.00
or 4 payments of $8.75 with
Info
Tyre Mitas Ocelot 24x2.1 MTB Knobby
$95.00
or 4 payments of $23.75 with
Info
Tyre Tufo Swampero 700X36 TR
$65.00
or 4 payments of $16.25 with
Info
Tyre Mitas X-Road 700x33 Gravel Folding TR (Tubeless Ready)
$80.00
or 4 payments of $20.00 with
Info
Tyre Mitas Kratos Textra 27.5x2.25 Tubeless
$65.00
or 4 payments of $16.25 with
Info
Khe Folding Bmx Bike Tyre Premium Mac1, White, 20"X1.70", Flat Land Tyre
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info


