Disc Brake Mineral Oil Shimano 100ML
Y83998020
Description
Shimano hydraulic mineral oil for use with Shimano brakes.
Specifications
| SKU | 210000002458 |
| Barcode # | 4550170451004 |
| Brand | SHIMANO |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.241m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.343m |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought ...
$10.00
or 4 payments of $2.50 with
Info
Ventura Mudguard Set 26-28Inch Front&Rear
More From This Category
$25.00
or 4 payments of $6.25 with
Info
Shimano Disc Brake Mount Adaptor 160mm Rear Flat Mount
$22.00
or 4 payments of $5.50 with
Info
Shimano Disc Brake Pads L05A-RF Resin With Fins (1 Pair)
$89.00
or 4 payments of $22.25 with
Info
Shimano Deore XT Disc Rotor SM-RT76 160mm
$19.95 $14.95
or 4 payments of $3.74 with
Info
Disc Brake Mount Adaptor Shimano 180mm SM-MA-F180P/PC Caliper: Post F/Fork: Post Front
$30.00
or 4 payments of $7.50 with
Info
Brake Pads Koolstop Pro Max 4mm/4mm 2010 KS-D721
$77.50
or 4 payments of $19.38 with
Info
Disc Brake Rotor Shimano RT-CL800 Ultegra 160mm
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
Brake Hose Shimano BH90 Straight Connect Black 1700mm
$30.00
or 4 payments of $7.50 with
Info

