Gear Cable Set Shimano MTB Optislick Black
Y60198090
Description
Gear Cable Set Shimano MTB Optislick Black
-
Front gear inner 1.6 mm x 1000 mm
-
Rear gear inner 1.6 mm x 2050 mm
-
Finest quality stainless steel
-
Inner end caps (2 pcs.)
-
Outer end caps (2 pcs.
-
M-System outer cable black 2200 mm
-
Waterproof cap included
Specifications
| SKU | 210000000487 |
| Barcode # | 4524667700654 |
| Brand | SHIMANO |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.241m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.343m |
| Shipping Cubic | 0.008300000m3 |
| Unit Of Measure | EACH |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought ...
$69.00 $29.95
or 4 payments of $7.49 with
Info
M-Wave F 720 Folding Foldable Bicycle Key Lock 72cm
$27.50 $21.95
or 4 payments of $5.49 with
Info
Wire Bike Basket Front or Rear with Hanging Hooks
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
Park Tool Chain Checker CC-2
More From This Category
$90.00
or 4 payments of $22.50 with
Info
Promax Outer Casing For Brake Cables 2P Teflon For 1.6-2.0MM Brake 30M Roll In Display Box.
$40.00
or 4 payments of $10.00 with
Info
Brake Cable Set Shimano MTB Black
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
Shimano Di2 Electric Wire EW-SD50 750mm
$30.00
or 4 payments of $7.50 with
Info
Shimano Gear Inner Cable Dura-Ace Polymer 2100mm
$55.00
or 4 payments of $13.75 with
Info
Shimano Di2 Electric Wire EW-SD50 800mm
$65.00
or 4 payments of $16.25 with
Info
Shimano Di2 Electric Wire EW-SD50 1200mm
$220.00
or 4 payments of $55.00 with
Info
Promax Inner Brake Cables Stainless Suit Mtb
$20.00 $15.00
or 4 payments of $3.75 with
Info



