Carrier Rear Alloy Foldable For Size: 26"-28" Adjustable Black
Description
The Bicycle Depot Baskets and Racks are both functional and fashionable.
Carrier Rear Alloy Black Foldable For Size: 26"-28" Adjustable
Designed with the commuters needs in mind, this Carrier is Adjustable to 26"-28" Compact Packing Universal Fitting Set.
- Foldable
- Alloy
- Black
- For 26"-28" Adjustable
- With Reflector-Bracket And Springflap
- Univ. Mount. Incl. U-Bridge With 3 Holes + 2 Clamps Dipped
- With Stainless Steel Allen Key Screws
- All Smallparts In A Small Pe-Bag Inside The Blister
- With Din Approval Din-79121
- Maximum Load 25 Kg
Specifications
| SKU | 440158 |
| Barcode # | 9324184401585 |
| Brand | The Bicycle Depot |
| Shipping Weight | 0.7200kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.004000000m3 |
| Unit Of Measure | Each |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought ...
$32.00
or 4 payments of $8.00 with
Info
SRAM/Avid Disc Brake Pads for BB5 Organic/Steel (1 Pair)
$75.00
or 4 payments of $18.75 with
Info
Handlebar Road PRO LT Compact 31.8x44cm
$15.00
or 4 payments of $3.75 with
Info
Maxxis Tyre Levers (Set of 2 levers)
More From This Category
$55.00 $32.95
or 4 payments of $8.24 with
Info
Carrier Rear Alloy For Size: 24/26/28 Adjustable Black
$57.50 $34.95
or 4 payments of $8.74 with
Info
Carrier Rear Alloy Folding Adjustable for 26inch-29inch Black
$55.00
or 4 payments of $13.75 with
Info
Pacific Deluxe Bicycle Adaptor Bar
$63.00 $37.95
or 4 payments of $9.49 with
Info
Carrier Rear Alloy Adjustable for 26inch-29inch Black
$85.00 $49.95
or 4 payments of $12.49 with
Info


