Shimano Gear Cable Set Road Yellow
Y60198080
Description

Shimano Gear Cable Set Road Yellow
-
Stainless rear inner cable 1.2 mm x 2100 mm (1 pc.)
-
Stainless front inner cable 1.2 mm x 1800 mm (1 pc.)
-
SIS-SP40 outer caps (3 pcs.)
-
SIS-SP40 sealed outer caps (1 pc.)
-
Inner end caps (2 pcs.)
-
SIS outer cable - OT-SP41 1700 mm
Specifications
| SKU | 210000000491 |
| Barcode # | 4524667700647 |
| Brand | SHIMANO |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.241m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.343m |
| Shipping Cubic | 0.008300000m3 |
| Unit Of Measure | EACH |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought ...
$69.00 $29.95
or 4 payments of $7.49 with
Info
M-Wave F 720 Folding Foldable Bicycle Key Lock 72cm
$27.50 $21.95
or 4 payments of $5.49 with
Info
Wire Bike Basket Front or Rear with Hanging Hooks
More From This Category
$3.00
or 4 payments of $0.75 with
Info
Promax Cable And Outer Casing Brake
$40.00
or 4 payments of $10.00 with
Info
Brake Cable Set Shimano MTB Black
$1.00
or 4 payments of $0.25 with
Info
Promax Cable Inner Brake Universal Ends
$90.00
or 4 payments of $22.50 with
Info
Promax Outer Casing For Brake Cables 2P Teflon For 1.6-2.0MM Brake 30M Roll In Display Box.
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
Shimano Di2 Electric Wire EW-SD50 750mm
$20.00 $15.00
or 4 payments of $3.75 with
Info
KHE AFFIX Rotor Cable Extra Long For V-Brakes
$220.00
or 4 payments of $55.00 with
Info
Promax Inner Brake Cables Stainless Suit Mtb
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info


