SRAM Chain PC XX1 11-Speed
SR002518000006
Description
SRAM Chain PC XX1 11-Speed
-
This XX1 chain is an integral part of the SRAM 1x drivetrain system.
-
Perfect match to our X-SYNC chainrings
-
HARD CHROME finish provides maximum strength and wear resistance for improved chain life
-
PowerLock connecting link included
Specifications
| SKU | 210000000614 |
| Barcode # | 710845712258 |
| Brand | SRAM |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.241m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.343m |
| Shipping Cubic | 0.684000000m3 |
| Unit Of Measure | EACH |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
$35.50
or 4 payments of $8.88 with
Info
Chain Shimano CN-HG601-11 11 Speed 116 Links With Quick Link
$12.50
or 4 payments of $3.12 with
Info
Shimano Quick-Link SM-CN900-11 11-Speed Joining Link
$19.95 $7.50
or 4 payments of $1.88 with
Info
Bicycle Chain 1/2X3/32X116L 7-14-21sp W/Quick Connector CT830 Dark Silver/Brown
$115.01
or 4 payments of $28.75 with
Info
Chain Shimano CN-E8000-11 11-Speed for Steps/E-Bike (Quick-Link Included)
$60.01
or 4 payments of $15.00 with
Info
Chain Shimano CN-HG93 9-Speed
$55.00
or 4 payments of $13.75 with
Info
Chain Shimano CN-HG701-11 Ultegra/XT 11-Speed 116L
$70.00
or 4 payments of $17.50 with
Info
Chain Campagnolo Record 9-Speed
$9.95
or 4 payments of $2.49 with
Info



