Tyre Maxxis Refuse Folding 700x32
REF732K
Description
Tyre Maxxis Refuse Folding 700x32
-
A highly puncture-resistant cycle tyre
-
Relatively high rolling resistance for fitness training
-
Features MaxxShield construction
-
Comfortable across a range of road surfaces
-
The perfect high-mileage tyre especially at this price
Specifications
| SKU | 210000002815 |
| Barcode # | 4717784038094 |
| Brand | MAXXIS |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.241m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.343m |
| Shipping Cubic | 0.008300000m3 |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
Tyre 29X2.1 Panaracer Comet Hardpack Wire Bead Black
$119.99 $99.99
or 4 payments of $25.00 with
Info
Tyre Continental Grand Prix GP5000 700x30C (30-622) Road
$59.00
or 4 payments of $14.75 with
Info
Tyre Maxxis Dolomites Folding Silkworm 700x28
$85.00
or 4 payments of $21.25 with
Info
Tyre Mitas Scylla 26x2.25 Tubeless
$90.00
or 4 payments of $22.50 with
Info
Tyre Mitas Kratos Textra 29x2.25 Tubeless
$39.95
or 4 payments of $9.99 with
Info
Khe Bmx Bike Tyre Premium Mac1.5 Black, 20"X2.0" Street
$60.00
or 4 payments of $15.00 with
Info
Tyre Mitas Flash Stopthorn 700x35
$84.95 $79.00
or 4 payments of $19.75 with
Info



