Tyre Panaracer AGILEST TLR 700x28
RF728-AG-B
Description
Tyre Panaracer AGILEST TLR 700x28
* The bead has been designed with consideration around current rim profiles including hookless beads for ease of installation specifically around mounting and inflating.
* For hookless rims, please refer to the compatibility chart of each wheel manufacturer.
Specifications
| SKU | 210000002959 |
| Barcode # | 4931253025075 |
| Brand | PANARACER |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.085m |
| Shipping Height | 0.210m |
| Shipping Length | 0.085m |
| Shipping Cubic | 0.001517250m3 |
| Unit Of Measure | EACH |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought ...
$65.00
or 4 payments of $16.25 with
Info
Wheels Manufacturing Derailleur Hanger DH04
$70.00
or 4 payments of $17.50 with
Info
Wheels Manufacturing Derailleur Hanger DH121
$60.00
or 4 payments of $15.00 with
Info
Tyre Mitas Flash Stopthorn 700x35
More From This Category
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
Tyre 29X2.1 Panaracer Comet Hardpack Wire Bead Black
$79.00
or 4 payments of $19.75 with
Info
Khe Dan Lacey Bmx Bike Tyre Folding Black, 20"X2.40"
$75.00
or 4 payments of $18.75 with
Info
Tyre Maxxis Crossmark II Exo TR Folding 27.5x2.25
$35.00
or 4 payments of $8.75 with
Info
Tyre Mitas Ocelot 24x2.1 MTB Knobby
$60.00
or 4 payments of $15.00 with
Info
Tyre Mitas Flash Stopthorn 700x35
$75.00
or 4 payments of $18.75 with
Info
Tyre Maxxis Race TT 27.5x2.20 EXO TR
$39.00
or 4 payments of $9.75 with
Info
Tyre Freedom Cutlass 26x2.0 MTB Black
$49.95
or 4 payments of $12.49 with
Info






