SRAM Double Tap Lever Hoods 10A Black
00.7915.042.000
Description
SRAM '10A' Lever Hoods Double Tap Black
* Compatible with most Apex, Rival, Force, Red (Gen 1) levers,
* SRAM Model ID: 00.7915.042.000
* Black
* 'Made in Taiwan' quality
Specifications
| SKU | 210000000813 |
| Barcode # | 710845638831 |
| Brand | SRAM |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.241m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.343m |
| Shipping Cubic | 0.008300000m3 |
| Unit Of Measure | EACH |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other The Bicycle Depot Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought ...
$65.00
or 4 payments of $16.25 with
Info
Tyre Mitas X-Road 700x33 Gravel Folding TR (Tubeless Ready)
$35.00
or 4 payments of $8.75 with
Info
Disc Brake Pads G04S Metal With Spring (1 Pair)
$75.00
or 4 payments of $18.75 with
Info
Tyre Mitas X-Road 700x38 Gravel Folding TR (Tubeless Ready)
More From This Category
$45.00
or 4 payments of $11.25 with
Info
Shimano Disc Brake Pads H03A With Spring (1 Pair)
$22.00
or 4 payments of $5.50 with
Info
Shimano Disc Brake Pads L05A-RF Resin With Fins (1 Pair)
$48.00
or 4 payments of $12.00 with
Info
Shimano Disc Brake Pads J04C Ice Tech Metal With Spring (1Pair)
$15.00
or 4 payments of $3.75 with
Info
Shimano Brake Pads BR-M970 V-Brake Inserts (M70R2 for Severe Conditions)
$30.00
or 4 payments of $7.50 with
Info



